Yhdistyksen tarjoamaan keskustelutukeen, omaisneuvontaan, on mahdollista varata aika nyt myös sähköisesti.

Olemme ottaneet käyttöön sähköisen ajanvarauslomakkeen, jonka kautta voi varata ajan yhdistyksen tarjoamaan maksuttomaan keskustelutukeen, omaisneuvontaan. Lomake löytyy verkkosivuiltamme ”varaa aika” -painikkeen takaa (suora linkki).

Omaisneuvonnassa psyykkisesti sairastavan tai päihderiippuvaisen omainen/läheinen saa tukea omaan jaksamiseensa, toivoa muuttuneeseen arkeen ja tietoa psyykkisistä sairauksista sekä mielenterveys- ja päihdepalveluista.

Ajan omaisneuvontaan voi edelleen varata myös puhelimitse, 044 726 199 / 040 722 4961, tai sähköpostitse, [email protected]

Lisätiedot ja yhteydenotot

Toimisto
Toimisto

p. 044 793 0586
[email protected]

Aiheesta muualla

Pin It on Pinterest